Sudervė TEAM
58
71
46

Ismegink.LT reabilitavosi ir iškovojo pergalę, o ŽŪK neleido eNMA iškovoti pirmosios pergalės

Sausio 22-osios vakarą ant legendinės „Ekinstos“ arenos parketo žengė Ismegink.LT ir NMA ekipos. Pastarosios rungtynės abiems ekipoms susiklostė skirtingai – Ismegink.LT nerado jokių priešnuodžių prieš Triple A krepšininkus ir patyrė antrąjį pralaimėjimą, o NMA ekipa tarsi volu rungtynių pabaigoje pervažiavo 4-iese likusius ŽŪK krepšininkus ir išlygino savo pergalių ir pralaimėjimų balansą (4/4).

Rungtynes aktyviau pradėjo sportinio pykčio kupini Ismegink.LT, kurie sužaidus beveik 4 minutes jau buvo nutolę 12:4. Nors NMA komandinėmis pastangomis ištirpdė savo deficitą perpus – 14:10, tačiau Ismegink.LT smogė dar kartą – spurtas 8:0 ir pirmą kartą įgytas dviženklis pranašumas – 22:10. Tiesa, iki ketvirčio pabaigos skirtumas vėl grįžo į vienženklę zoną – 22:15.

Kėlinio pradžioje abi ekipos apsikeitė sėkmingomis atakomis – 25:17. Tačiau „Aitvaras“ nebūtų „Aitvaras“, jei mums vėl nepaserviruotų kokio nors įspūdingo spurto. 6 minučių atkarpą NMA laimėjo net 18:0(!) ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes iki ketvirčio pabaigos skirtumas tapo dviženklis, tiesa jau NMA naudai – 35:25. Beveik bet kuri silpnesnio charakterio ekipa po tokios pralaimėtos atkarpos sulūžtų psichologiškai, tačiau neveltui Ismegink.LT yra „susicementavęs“ kolektyvas, kurio branduolys kartu žaidžia jau gana ilgą laiką ir pajutę svylančių padų kvapą „mėgintojai“ per 2 minutes ištirpdė visą turėtą deficitą ir didžiosios pertraukos metu švieslentėje lygybė – 35:35.

Nors sužaidus 3 minutes NMA turėjo minimalų pranašumą – 42:41, tačiau dar vieną, tiesa, ne tokį įspūdingą spurtą surengę Ismegink.LT perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas – 47:42. Iki kėlinio pabaigos skirtumas beveik nepakito, o prieš lemiamą ketvirtį Ismegink.LT galėjo džiaugtis gana trapia persvara – 51:47.

Paskutinės 10 minučių žadėjo būti intriguojančios ir atkaklios, tačiau Ismegink.LT turėjo kitokią nuomonę, itin agresyviai pradėję ketvirtį „mėgintojai“ vis didino savo persvarą, kol galiausiai po Eimanto Vasiliausko ir Gedimino Ubarto tritaškių skirtumas tapo rekordinis – 65:50 (sužaidus 5 min.). Atsigauti po tokios nesėkmingos ketvirčio pradžios NMA nebepavyko ir nors iki rungtynių pabaigos skirtumas šiek tiek sumažėjo, tačiau intriga jau buvo iškeliavusi – 72:62.

Ismegink.LT ekipoje rezultatyviausias buvo Vaidotas Jakavičius – 17 taškų (7/8 2pt.) ir pridėjęs 7 atkovotus kamuolius. Jam puikiai talkino Eimantas Vasiliauskas, pelnęs 13 taškų, sugriebęs 5 atšokusius kamuolius ir 6 kartus atlikęs rezultatyvų perdavimą.

NMA ekipos šviesuliais eilinį kartą buvo Paulių duetas – Kaziulionis ir Janavičius pelnė po 20 taškų, o pirmasis dar pridėjo ir 11 atkovotų kamuolių.

Sausio 25-ąją pečius surėmė vis dar be pergalių esanti eNMA ekipa ir dvivaldžiai (dalinasi 1-ąją vietą su Ismegink.LT) turnyro lyderiai ŽŪK krepšininkai. Staigmenų neįvyko ir eNMA kolektyvas liko be pergalių.

ŽŪK užtikrintai pradėjo rungtynes ir jau po pusantros minutės pirmavo 5:0, tačiau tuomet pateko į pusketvirtos minutės taškų sausrą ir eNMA kėlinio viduryje pirmavo 6:5. Nors ŽŪK pavyko atrišti krepšį, tačiau eNMA taip pat nelikdavo pėsti ir atsakydavo sėkmingomis atakomis, likus žaisti 2 minutes priekyje vis dar eNMA – 13:11. Tačiau tuomet suskambo pirmieji pavojaus varpai, ŽŪK sėkmingai užbaigė kėlinį ir išsiveržė – 16:13.

Antrajame kėlinyje ŽŪK toliau tęsė sėkmingą savo atkarpą ir įskaičiuojant pirmojo kėlinio pabaigą po spurto 15:0 pirmavo dvigubai – 26:13. Toliau skirtumas augo didžiuliais tempais (31:16, 38:18), o į didžiąją pertrauką ŽŪK išsinešė rekordinę persvarą – 41:20.

Trečiajame kėlinyje skirtumas netruko pasiekti naują rekordinę atžymą – 50:25. Tačiau ŽŪK ekipai šiek tiek atleidus vadeles, eNMA tuo puikiai pasinaudojo ir po spurto 11:2 skirtumą sumažino – 52:36. Kėlinį vėl šiek tiek geriau užbaigė ŽŪK ir atstatė apvalų pranašumą – 56:36.

Ir nors lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas, tačiau eNMA buvo keletą kartų sumažinę savo deficitą iki 16, tačiau galingai (12:2) sužaista paskutinių 5 minučių atkarpa leido ŽŪK iškovoti solidžią pergalę – 76:50.

Fenomalias rungtynes sužaidė Jonas Pupius (ŽŪK) į savo taupyklę įsirašęs galingą dvigubą dublį – 21 taškas ir 18 atkovotų kamuolių. Puikus buvo ir Simonas Bužinskas – 17 taškų ir 19 atkovotų kamuolių.

eNMA rezultatyviausias buvo Marius Lengvinas, pelnęs 15 taškų.

Verta paminėti įspūdingą faktą! Šiose rungtynėse ŽŪK ekipa kovą dėl kamuolių laimėjo 86:38(!).