58
71
46

Finale susigrums ŽŪIKVC ir Ismegink.LT!

Savaitę prieš Velykas komandos pagaliau išsiaiškino dėl kurių pozicijų kovos finalinę turnyro dieną. Pusfinaliuose priešingai nei ketvirtfinaliuose, intrigos šiek tiek pritrūko ir abejos rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu.

Kovo 26-ąją, į pirmąjį pusfinalį žengė ŽŪK ir ŽŪIKVC, kurie ne per seniausiai kovojo paskutiniajame reguliariojo sezono mače dėl tiesioginio bilieto į pusfinalį. Neįtikėtina, tačiau reguliariajame sezone abejas rungtynes identiškais rezultatais (70:64) buvo laimėję ŽŪK atstovai, tačiau trečias kartas ir svarbiausias kartas nemelavo – ŽŪIKVC finale.

Jau nuo pat rungtynių pradžios ŽŪIKVC pabandė paimti rungtynių kontrolę į savo rankas, o tas jiems puikiai pavyko. Kėlinio viduryje rezultatas buvo dvigubas – 10:5. Toks šaltas dušas ŽŪK nepadėjo, o ŽŪIKVC toliau sėkmingai didino savo persvarą, o po pirmojo ketvirčio ekipas skyrė dar solidesnis skirtumas – 22:13.

Antrąjį ketvirtį ŽŪIKVC pradėjo spurtu 6-0 ir skirtumas tapr ekipų tapo nepadorus – 28:13. Tiesa, ŽŪK pavyko sustabdyti deficito didėjimą, o sėkmingesnės atkarpos kėlinio pabaigoje dėka, dar ir aptirbdyti – 35:24.

Trečio ketvirčio pradžioje ŽŪK pabandė griebti kyšantį šiaudą ir po sėkmingos atkarpos (7:0) skirtumą pavyko sumažinti iki 6 taškų (33:39, 38:44). Ir nors kėlinio pabaigoje skirtumas tapo panaikinamas per vieną metimą (47:50), tačiau nereikalinga pražanga paskutinę sekundę, atstatė 6 taškų skirtumą – 53:47.

ŽŪIKVC sėkmingiau pradėjo ketvirtį ir vėl buvo beveik susigrąžinę dviženklę persvarą – 57:48, tačiau ŽŪK nesubyrėjo ir kėlinio viduryje ekipas vėl skyrė vos vienas metimas – 54:57. Persverti rungtynių svarstykles savo naudai ŽŪK pritrūko jėgų ir nors likus kiek daugiau nei minutei ekipas dar skyrė 5 taškai – 66:61, tačiau paskutinę rungtynių atkarpą ŽŪIKVC laimėjo 7:0 ir nepaliko jokių neatsakytų klausimų – 73:61.

Fantastiškai ŽŪIKVC ekipoje rungtyniavo Julius Lisauskas, kuris pelnė 29 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Tiesa, dar naudingiau jo komandoje žaidė Donatas Danielius, kuris užfiksavo 16 taškų ir 22 atkovotus kamuolius.

Rezultatyviausias ŽŪK komandoje buvo Algirdas Vilimas, pelnęs 18 taškų, tiesa, itin prastas taiklumas (3/11 2pt, 3/15 3pt) jam leido surinkti vos 3 naudingumo balus. Jonas Pupius pridėjo 15 taškų ir ir net (!) 26 atkovotus kamuolius ir surinko 39 naudingumo balus.

Kovo 29-ąją, antrajame pusfinalyje į kovą stojo reguliaraus sezono nugalėtojai Ismegink.LT ir papildomą etapą peržengę Out of Office krepšininkai. Reguliarajame sezone komandos pasidalino po pergalę, o abejos rungtynės buvo tikrai atkaklios(Out of Office laimėjo 70:63, o Ismegink.LT revanšavosi 70:67), tad būtent šis faktas žadėjo papildomą intrigą.

Rungtynės sėkmingiau pradėjo „mėgintojai“, kurie gana greit išsiveržė į priekį – 9:4, tačiau Out of Office labai greit viską ištirpdė – 9:9. Ir nors likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos Ismegink.LT dar kart nutolo – 18:12, tačiau daugiau taškų ekipa nebepelnė ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo – 18:14.

Antrajame ketvirtyje Out of Office vėl laikėsi įkandin savo varžovų, visą kėlinį skirtumas svyravo 3-6 taškų intervale, kol galiausiai kėlinio gale OoO netgi buvo persvėrę rezultatą – 32:30, tačiau 3 minučių atkarpą pralaimėjo 5:0 ir į rūbinę Ismegink.LT išėjo pirmaudami vienu metimu – 35:32.

Trečiajame kėlinyje komandos žengė koja kojon, o lūžis įvyko likus mažiau nei 2 minutėms, kuomet esant lygiam rezultatui (53:53), trumpą atkarpą „mėgintojai“ laimėjo 7:0 ir prieš lemiamą ketvirti jau turėjo solidžią persvarą – 60:53.

Paskutiniame ketvirtyje Ismegink.LT tęsė pradėtą darbą ir atgal nebesižvalgė, o kėlinio viduryje ekipas jau skyrė dviženklis deficitas – 71:59. Dar po kelių akimirkų penktąją pražangą užsidirbo OoO lyderis Tomas Pribušauskas, tad grįžti į rungtynes nebepavyko, o Ismegink.LT sėkmingai užbaigė pradėtą darbą – 84:66.

Rezultatyviausias Ismegink.LT gretose buvo Vytautas Ubartas, kuris ne tik pelnė 21 tašką, bet ir atkovojo 25 kamuolius. Remigijus Bartkus pridėjo 15 taškų.

Out of Office puolimo lyderiai buvo Andrius Butrimas ir Jonas Kausteklis, kurie pelnė atitinkamai 21 ir 16 taškų.