58
71
46

NMA nutraukė 4 pralaimėjimų seriją, o ŽŪK išlieka be pralaimėjimų

Ketvirtadienį (11-24) vykusiose rungtynėse į aikštelę žengė eNMA ir jų kolegos NMA. Abiems ekipoms rungtynėms buvo savaip svarbios, eNMA ekipa dar nepajutusi pergalės skonio, o NMA norėjo reabilituotis po 4 pralaimėjimų serijos.

Rungtynes gerokai aktyviau pradėjo NMA krepšininkai, kurie vedami „užsidegusio“ Pauliaus Bertašiaus, kuris per pirmąsias 5 minutes vienas pats pelnė 14 taškų, pirmavo 17:7. Nors žaidimo tempas gerokai sulėtėjo, tačiau iš P. Bertašiaus estafetę perėmė bendravardis P. Kaziulionis, kurio 6 taškai per antrąją kėlinio pusę leido NMA išlaikyti dviženklę persvarą po pirmųjų 10 minučių – 23:11.

Atrodo, kad NMA buvo nusiteikusi tęsti sėkmingą savo atkarpą ir kaip mat pasididino atotrūkį iki rekordinio – 27:11. Tačiau, supratę, kad keptuvėje svyla blynai ir prisvilti gali net nepasibaigus rungtynėms, eNMA galingai spurtavo ir per tris minutes skirtumas ištirpo iki vieno metimo – 27:24. Nors, NMA greitai sukluso ir likus žaisti 2 minutes vėl džiaugėsi solidžia persvara – 41:26. Tiesa, paskutines minutes sėkmingai sužaidė eNMA ir skirtumas sumenko iki apvalaus – 43:33.

Žaidimas trečioje kėlinio pirmoje pusėje buvo rezultatyvus, patrauklus akiai, bet situacija aikštėje nelabai keitėsi, o kėlinio viduryje NMA pirmavo 57:47. Nors likus žaisti minutei NMA po Jono Valikonio dvitaškio įgijo 15 taškų pranašumą – 64:49, tačiau sėkmingos dvi atakos iš eilės eNMA leido šiek tiek sumažinti atotrūkį – 53:64.

Paskutiniame ketvirtyje ekipos turėjo skirtingus tikslus – NMA jie buvo gerokai lengvesni – neprisileisti savo varžovų ir neleisti jiems pagalvoti apie pergalę. Galima sakyti, kad tikslas įvykdytas su kaupu, visą kėlinį eNMA taip ir nesumažino deficito iki vienženklio, o rungtynių sirena užfiksavo NMA pergalę 76:65.

Tiesiog fantastiškas buvo NMA Paulių duetas – Paulius Bertašius pelnė 27 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, o Pauliaus Kaziulionio sąskaitoje tie patys 27 taškai, tačiau net 23 atkovoti kamuoliai, (!)15 išprovokuotų pražangų ir (!)net 25 mesti baudos metimai, viską vainikavo 43 naudingumo balai.

eNMA ekipoje išsiskyrė Dominykas Kažukauskas, pelnęs 23 taškus (4/20 2pt, 4/12 3pt) ir atkovojęs 15 kamuolių.

Pirmadienio vakarą į „Ekinstos“ areną susirinko ŽŪK ir TriplebA kolektyvai, kurie po kol kas žygiavo gana skirtingai – ŽŪK vis dar nepralaimėjusi, 3A sąskaitoje 2 pergalės.

Kaip ir didžioji dalis rungtynių, taip ir šios prasidėjo itin nerezultatyviai, sužaidus 6 minutes priekyje 6:5 buvo Žemės Ūkio Kooperatyvo atstovai. Likusios 4 minutės buvo dar nerezultatyvesnės, per jas vos 2 taškus į savo krepšį praleidę ŽŪK 1-ą kėlinį užbaigė pirmaudami 11:7.

Antrasis kėlinys sėkmingiau sekėsi ŽŪK ekipai, kuri vis išlaikydavo kelių metimų atotrūkį (16:10, 20:16 – likus 5min.). Tačiau antrąją kėlinio pusę 3A vyrukai gynyboje sužaidė tarsi iš natų ir praleidę vos 3 taškus į savąjį krepšį, į pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui – 23:23.

Ilgoji pertrauka naudingesnė buvo dar be pralaimėjimų žengiančiai ŽŪK ekipai, kuri pajautusi, kad gali prisižaisti, surengė 10:0 spurtą ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 37:26. Nors Triple A pavyko sustabdyti varžovus ir skirtumas nebeaugo, bet, deja, ir nemažėjo – prieš lemiamą ketvirtį ŽŪK priekyje 45:33.

Kad intriga nesilaikytų iki rungtynių pabaigos ir nugalėtojas būtų aiškus anksčiau, pasistengė ŽŪK krepšininkai, kurie 6 minučių atkarpą laimėjo 10:0 ir likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes padidino savo pranašumą iki nebepanaikinamo – 55:33. 3A gali pasidžiaugti nebent tuo, kad pavyko aptirpdyti deficitą ir išvengti pralaimėjimo 20 taškų skirtumu – 43:61.

ŽŪK ekipa išsiskyrė komandiniu žaidimu – rezultatyviausias buvo Algirdas Vilimas, įmetęs 13 taškų, o net 3 žaidėjai pridėjo po 11 taškų.

Triple A ekipoje naudingiausias buvo 15 taškų ir 9 kamuolius atkovotus kamuolius į savo sąskaitą įsirašęs Vidas Patackas.